pühapäev, 22. november 2015

õppematerjal

Koostasin õppematerjalid 1)LearningApps keskkonnas 3 klassi eesti keele tunniks, mille pealkiri on "Sipsik": learningapps.org/display?v=p7jxktrun01 2) Õpikeskkonnas kahoot 3. klass eesti keel teemal "Kalevipoeg" aadressil: https://play.kahoot.it/#/k/3105f79b-89c4-4886-b926-b0f8929a9551 3) LearningAppss keskkonnas 3. klass matemaatika, mille pealkiri on "Teisenda, pikkusühikud": learningapps.org/display?v=pux34qij301 4)Eesti keel 3 klass eesti keel Muistendid, legendid, lossid, kindlused http://learningapps.org/display?v=pf0tkv71n15

teisipäev, 30. juuni 2015

uus koolitus

Käisin umbes poolteist aastat tagasi samasugusel koolitusel. Tänu sellele koolitusele olen rohkem hakanud kasutama Koolielu.ee õppevahendeid ja loonud oma klassi ajaveebi: 1k12345blogspot.com. Viimasest on eriti kasu, kui pean kevadel tehtud töödest aru andma..

teisipäev, 3. juuni 2014

Iseseisev töö

Iseseisva töö viisin läbi 5 k keelekümblus klassiga.
Õpetan selles klassis loodusõpetust ning eesmärgiks on anda nii ainealaseid teadmisi, kui ka laiendada sõnavara.
Tunni teema: "Soo"
Tunnis kasutatavad vahendid. õpik, töövihik, veebikeskkonda coggle,bingobaker.
Tunni eesmärgiks oli kinnistada teemaga "Soo" seonduvat: arenguetappe, taimi, elusolendeid(putukad, kahepaiksed, roomajad, linnud, loomad).
Õpilased õppisid teemaga seotud sõnavara, üldistama, sünonüüme.
Töötati paaris, rühmas. Iga õpilane andis oma panuse, kindlat rolli ei olnud

Tunni ülesehitus:
1)Häälestus



2)Põhiosa- Soo

Mõistekaardi koostamine- ühiselt coggle.it abil




3)Kinnistamine- bingo (sõnaseletustega) nt soo aerngu teine etapp, roosade õitega mari soos jne
bingobaker.com/play/274938

Tulemused selgusid järgmises tunnis, kus õpilased juba ise seletasid teemaga seotud sõnu, mõisteid


esmaspäev, 28. aprill 2014

pühapäev, 27. aprill 2014

Lottega kes ja mis

1. Enne video vaatamist koostavad õpilased koos mõistekaardi teemal KES,MIS
 2. Õpilased vaatatavad videot ja koostavad paaris/rühmas oma mõistekaardi,kuhu lisavad sõnu videost.
Videot kasutan  teema kinnistamiseks, sõnavara laiendamiseks.

  

esmaspäev, 21. aprill 2014

Ilusat kevadet

Ilusat kevadet! Olen Luule Pärnu Vene Gümnaasiumi 3.k klassi õpetaja. Kuna ümberringi muutub kõik väga kiiresti, siis püüan ise ka ajaga kaasas käia. See on põhjus, miks osalen koolitustel.
Mulle meeldib väga reisida ning lisan ühe pildi reisilt (Holland)

pühapäev, 20. aprill 2014

Haridustehnoloogilsed pädevused

Õpetaja ülesandeks on õppija õppimise loomingulisuse toetamine ning innustamine. Püüan seda oma igapäevases töös nagu kõik õpetajadki teha, kuid kahjuks tuleb teadmistest puudu. Leian, et olen isegi maha jäänud, sest töö- ja õppeprotsessis kasutan väga vähe nendest võimalustest, mida annavad tehnoloogilised vahendid. Maatriksi põhjal enesehinnangut tehes, kaldus enamus punkte 1,2 suunas. Lugedes koolituse mooduleid, leidsin, et kõik neist on väga vajalikud.Tähtsuse järjekorda on neid üsna raske panna. Moodul 5- õpetaja professionaalne areng digiajastul võimaldab parendada õpetaja, st minu digitaalsete vahendite õppetöös kasutamise oskusi. Moodul 1 -õppimine digiajastul arendab haridustehnoloogilisi pädevusi, mida vajangi. Moodul 2-võimaldab kavandada, arendada ja hinnata õpikeskkonda. Selline on minu järjestus. Kas esiméne peaks olema just moodul 5 või on õigem moodul 1, selles ma veel kahtlen.
Kui nii ma kirjutasin aasta tagasi eelmisel koolitusel, siis tegelikult ei ole mul midagi juurde lisada. Üksnes seda, et digivahendite kasutamine rohkus peaks sõltuma eelkõige  vanusest.